Internetowa szkoła fotograficzna, studium fotografii online

to 12. miesięczna nauka fotografii w systemie
e-learning od podstaw, opracowania graficznego zdjęć, kompozycji i światła. Nauka to: lekcje wideo, ćwiczenia, prace domowe, motywatory, grupowe omówienie prac online + konsultacje. Do tego testy wiedzy, wykonanie i obrona pracy dyplomowej.


Koniecznie obejrzyj...

Materiały wideo

Akademia Foto Oko to interesujące lekcje wideo, ćwiczenia do wykonania i prace domowe.Co tydzień jest omówienie prac online

Możesz przesyłać dowolne zdjęcia do omówienia, te zwiazane z pracami domowymi oraz inne, np. archiwalne fotografie. Spotkanie jest nagrywane i udostępniane gdybyś nie mógł uczestniczyć na żywo.


spotkania online, webinary w szkole fotografii

Praca dyplomowa

Zwieńczeniem szkoły jest praca dyplomowa. Jest to seria zdjęć przygotowna w określonym celu: portfolio np. z fotografii dziecięcej, zdobycie nagrody w konkursie, zorganizowanie wystawy, publikacja
w czasopiśmie, wykonanie kalendarza.


Heronima Pietrzak, absolwentka Akademii Foto Oko. Dyplom możesz obejrzeć TUTAJ...

Dyplom ukończenia szkoły

Twój dyplom może stać się przepustką do nowej pracy lub do otrzymania dofinansowania czy dotacji na rozpoczęcie lub rozwinięcie działalności gospodarczej.


Fot. Natalia Ziemnicka

Dla kogo jest Akademia?

Zamierzasz zdobyć zawód i zacząć zarabiać

W Akademii Foto Oko zdobędziesz niezbędne umiejętności aby rozpocząć pracę jako fotograf zawodowy. Nauka tak jak na studiach zaczyna się od podstaw lecz bardzo szybko wprowadzane są zaawansowane techniki fotografowania.

Chcesz osiagnąć konkretny cel

Wiekszość szkół jest nastawionych na nauczanie a nie na osiaganie konkretnych celów. W Akademii jest zupełnie inaczej. Celem szkoły jest osiagnięcie swojego osobistego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że praca dyplomowa po zakończeniu nauki jest przepustką do wygrania konkursu fotograficznego, publikacji zdjeć w czasopiśmie czy stworzenia teczki portfolio i startem w fotografii zawodowej.

Masz ciekawe spojrzenie na rzeczywistość

Jeśli rodzina, przyjaciele i znajomi mówią Ci, że Twoje zdjęcia są ciekawe, to znak, że warto zajać się fotografią na dłużej. Być może jest to Twoja pasja, która może się przerodzić w zawód. Nie zmarnuj tej szansy, przynajmniej spróbuj nauki.

Fot. Jolanta Szymanek

Odkryłeś pasję i chcesz szlifować swój warsztat

Jeśli ten etap jest już za Tobą, to jesteś na dobrej drodze. Pozostaje tylko ćwiczyć kompozycję i światło. Z tym zapewne jeszcze masz sporo problemów. Chcesz poznać solidne podstawy aby wypracować w przyszłości swój styl.

Chcesz wrócić do swojej pierwszej miłości

Wiele lat temu fotografowałeś Smieną, Zenitem, Zorkim. Spędziłeś wiele dni w ciemni fotograficznej wywołując czarno-białe zdjęcia. To była miłość do fotografii. Z pewnych powodów jednak przerwałeś tę znajomość. Mijały lata, a Ty nie miałeś czasu na odnowienie znajomości. Teraz masz czas, ale technologia się zmieniła na cyfrową i musisz zacząć wszystko od początku.

Pragniesz się dostać na studia fotograficzne

Z własnych obserwacji wiemy, że wiele osób, które dostały się na renomowane uczelnie kształcące fotografów skończyło najpierw szkołę fotograficzną na poziomie średnim. Akademia Foto Oko jest dobrym startem w drodze na wyższy poziom wtajemniczenia.

Fot. Przemysław Kralka

Szkoła stacjonarna vs. online

Nauka w internetowej szkole jest tańsza, bardziej elastyczna i nie tracisz czas na dojazdy.


STACJONARNA
ONLINE
Czesne miesięcznie
680zł*
153zł
Dojazdy miesięcznie
6-9h
0h
Wpisowe
300zł
Brak opłat
Liczba godzin
zegarowych zajeć
211h
149h**
Dodatkowe bezpłatne szkolenia
Test końcowy i zaświadczenie o absolutorium
Egzamin i obrona pracy
dyplomowej
Materiały
dydaktyczne wideo
Rejestracja wideo
spotkań grupowych
Konsultacje
indywidualne
Rozpoczęcie nauki
w dowolnym momencie
Dopuszczalna jest
przerwa w nauce?
Cykliczne konkursy

* Dane porównawcze na podstawie oferty jednej z prywatnych trójmiejskich szkół fotograficznych w 2022 roku.
** Liczba godzin zajęć wynosi: 66 h lekcji wideo + 83 h spotkań online z omówieniem zdjęć (przy założeniu średniej ze spotkań online z lat 2013-2021).


zdjęcia uczestników, słuchaczy studium fotografii online
Fot. Katarzyna Sałajczyk

Czy nauka w AFO jest skuteczna?

Pewnie zastanawiasz się na jakim poziomie są zdjęcia słuchaczy Akademii Foto Oko i w ogóle na jakim poziomie jest szkoła? Wyróżnione prace studentów publikowane są na bieżąco TUTAJ...


Fot. Ilona Geśla

Publikacja w magazynie TALENTY

Każdy absolwent ma zagwarantowaną publikację w e-czasopiśmie promującym zdolnych fotografów TALENTY. Pobierz ostatni z numerów... Dlaczego tak się dzieje? To proste! Praca dyplomowa nie może być obroniona, dopóki nie osiągnie najwyższego możliwego poziomu.


talenty magazyn fotograficzny
Widok artykułu ze zdjęciami Lucyny Cymbalisty w czasopiśmie TALENTY nr 01/2016.

talenty magazyn fotograficzny widok trzech wydań
Wizualizacja trzech wydań e-magazynu TALENTY.

Galeria najlepszych prac studentów

Najciekawsze zdjęcia słuchaczy publikowane są w Galerii Wszech Czasów. Pełna galeria uczniów znajduje się TUTAJ.


Absolwentka w telewizji TVN

Dyplom Joanny Widzisz był na tyle interesujący, że telewizja TVN zrealizowała i wyemitowała reportaż. Archiwalny materiał można obejrzeć w tym miejscu.


Joanna Widzisz zrealizowała cykl zdjęć będącymi mememi, czyli internetowymi, żartobliwymi grafikami o swoim czworonogu. Praca była nietypowa, ponieważ znaczną część pracy konsultacyjnej, akceptacyjnej wykonali internauci w mediach społecznościowych, głosując w ankiecie online. W ten sposób wyłowiliśmy najciekawsze prace, które złożyły się na pracę dyplomową. Temat był na tyle ciekawy, że po kontakcie z reporterem telewizji TVN doszło do realizacji krótkiego, żartobliwego reportażu, który został wyemitowany na antenie w programie Dzień dobry TVN.

materiał TVN pieskie memy dyplom Asi Widzisz
Stopklatki z materiału telewizyjnego "Pieskie memy" wyemitowanego w programie Dzień dobry TVN.


Pytania i odpowiedzi

Chcesz poznać szczegóły dotyczące nauki w Akademii? Masz wątpliwości czy nauka w Akademii jest dla Ciebie? Odwiedź dział pytania i odpowiedzi.